Výběr gamepadů

Vybírat gamepady můžete z velmi široké nabídky. Stačí zajít do nějakého obchodu s nabídkou tohoto zboží, nebo si gamepad vyhlédnout na internetu a objednat. Firmy jako Logitech, Sanio, Microsoft, Sony, Genius a mnoho dalších, nabízejí opravdu velké množství tohoto zboží a tak si jistě vyberou i náročnější zákazníci.

Firma Logitech nabízí velkou škálu vibrujících a ve většině případů již bezdrátových gamepadů, takže nejste omezeni kabelem a bezdrátový dosah je většinou kolem 10 metrů, vyberete si jistě i z barevné nabídky. Výrobky značky Saitek nabízejí kabel, který je na konci rozdvojený a nabízí tak připojení jak k počítači tak k hernímu zařízení. U bezdrátových gamepadů je důležité si uvědomit, že pokud naše zařízení podporuje vibrace, výrazně to snižuje kapacitu baterií.

Některé gamepady nabízejí další funkce, jako je například integrovaný vstup pro použití headsetu. Je proto dobré přečíst si specifikace výrobce, jestli vás nějaký model nepřekvapí zajímavou funkcí, kterou byste mohli ocenit.

Jak vybrat ten správný

V první řadě byste měli vědět, zda chcete gamepad pro počítač, herní zařízení nebo takový, který můžete připojit k oběma zařízením. Jestli chce s kabelem nebo bezdrátový. A také jaké máte požadavky na velikost, barvu, počet tlačítek, zda chcete vibrace nebo nějaké další funkce.

Pokud chcete gamepad pro hraní na počítači je důležité vědět jaký operační systém daný gamepad podporuje. Většina těchto herních ovladačů podporuje operační systém Windows XP, pokud máte jiný operační systém než je od Microsoft můžete mít s připojením gamepadu značné problémy.

Důležitý je i počet tlačítek, obvykle jich je od 6 do 14. Pokud chcete hrát jen jednodušší hry postačí vám tlačítek méně a jistě bude i nižší cena. U gamepadů s více tlačítky, můžete u některých tlačítek naprogramovat libovolnou funkci a tak se tato zařízení hodí k hraní složitějších her.