Nejlepší gamepady

Asi nejvíce ceněným gamepadem, mezi příznivci těchto herních ovladačů, je F710 od firmy Logitech. Tento bezdrátový a vibrační gamepad má i hezký design a nepatři mezi nejdražší. Po instalaci speciálního programu se dá využít podobně jako myš a klávesnice, takže i toto je jistě jeho výhodou.

Dalším velmi dobře hodnoceným gamepadem je Dualshock od Sony. Je stejně jako předchozí bezdrátový a má též i funkci vibrací. Pokud se přes USB kabel připojí do Play Station 3 začne se automaticky dobíjet.

Velmi zajímavým je také gamepad Microsoft Xbox 360 Controller. Má sice jen 7 tlačítek, ale spolupracuje se všemi operačními systémy Windows a je vybaven vstupem pro headset. Patří k levnějším gamepadům, ale jistě ne o nic méně kvalitním.
Xtech USB-2200 Fantasy Pad má velmi zajímavý design s pogumovanými částmi, takže vám nevyklouzne. Jé též vybaven vibrační funkcí a skvěle se hodí pro hraní leteckých simulátorů, jako náhrada za klasický joystick. Tento gamepad je trošku větší a proto se hodí spíše pro střední a velké ruce. Tyto gamepady byly hodnoceny jako jedny z nejlepších, ale samozřejmě je daleko větší výběr.

Vyberte si přesně pro Vás

Pokud nehrajete hry moc často, nejspíše se vám vyplatí koupit levnější gamepad a pokud by se Vám hraní zalíbilo, časem pořídit nějaký dražší a užít si tak hru třeba o něco více. Stačí si jen správně vybrat podle velikosti rukou, operačního systému nebo případně hrací konzole. Firmy vyrábějící gamepady nabízejí velké množství různých tvarů, připojení, barev a tak si jistě vyberete přesně ten gamepad, který Vám bude jako ušitý na míru. Když si nebudete jistí, při výběru toho správného, můžete se obrátit na Vaše známé, kteří již zkušenosti s gamepady mají a nebo se poradit přes internet s odborníky, kteří Vám jistě rádi a ochotně s výběrem pomohu.